• Sukces w Międzynarodowej Olimpiadzie Astronomicznej

• 24.10.2020 roku ogłoszono wyniki Międzynarodowej Olimpiady Astronomicznej, która w tym roku miała odbywać się w Kolumbii ale ze względu na pandemię zawody odbyły się zdalnie.

Uczeń Naszej Szkoły Antoni Skoczypiec (klasa 3E) zdobył srebrny medal. Antoni po raz drugi reprezentuje nas w Międzynarodowej Olimpiadzie Astronomicznej i po raz drugi odnosi sukces zdobywając srebro. To ogromny sukces być jednym z najlepszych na świecie młodych ludzi zajmujących się astronomią.

Gratulacje Antoni!

Zdjęcie polskiej ekipy na Miedzynarodowej Olimpiadzie Astronomicznej (Antoni Skoczypiec na zdjęciu 3 od lewej)

• XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

• Uczeń kl. 3B, Michał Przybyło został finalistą XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, z czwartym wynikiem w Polsce, co zostało oficjalnie ogłoszone 29/01/2020 .

Dzięki temu Michał uzyskał kwalifikację do reprezentowania Polski w III Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej, która miała odbyć się w Kazachstanie, ale ostatecznie przeprowadzono ją w trybie online w dniach 09-13/09.

Mentorami reprezentacji Polski byli: Prof. dr hab. Stanisław Owsiak (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) oraz mgr Radosław Ślusarczyk (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie).

Reprezentacja Polski w klasyfikacji generalnej zajęła 7. miejsce (awans o 3 pozycje w porównaniu z zeszłoroczną edycją II MOE).

Nasza drużyna uplasowała się również na wysokim, 4. miejscu, w części Finanse (za Kanadą, Indonezją i Nową Zelandią).Udział reprezentacji Polski w zawodach III Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej został sfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Gratulcje !

Szczegóły na stronie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

• Mistrzosta Polski w Karate Tradycyjnym

• Uczniowie V LO - Leon Chłopicki z 2 Dg i Karol Chłopicki 2 C - osiągnęli doskonałe wyniki podczas XXXII Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym we Włocławku, które odbyły się 10 i 11 października.

Przywieźli 8 medali, wywalczonych w konkurencjach walki indywidualnych i drużynowych (kumite oraz fukugo). Zawody były eliminacjami krajowej kadry do Mistrzostw Europy.

Gratulacje

• Koncert Uczniów i Absolwentów V LO

• Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele i Pedagodzy!

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej przybrał formę zupełnie inną od tej, która towarzyszyła nam przez lata.

Nie pozwala nam - Uczniom oraz Absolwentom - w pełni wyrazić wdzięczność za Państwa zaangażowanie, kreatywność, żmudną pracę, a przede wszystkim pasję, która napełnia nas miłością do nauki i sztuki.

Brak możliwości wymiany uśmiechów, myśli czy uścisków wywołuje w nas nieopisany żal.
            niemniej jednak chcąc kontynuować tradycję październikowych spotkań z Państwem, postanowiliśmy zorganizować dzisiejszy koncert.

Wierzymy, że wspólne przeżywanie sztuki pozwoli nam wznieść się ponad przeciwności losu i uświetni Państwu ten trudny czas.

Mamy nadzieję, że nasze spotkania z Państwem na żywo wrócą niebawem.

Najserdeczniejsze życzenia i ukłony składają,Pianiści VLO

Emma Czubak

Pola Czubak

Hanna Czubak

Piotr Lara

Emma Czubak

Pola Czubak

Hania Czubak

Piotr Lara

Hania Czubak

• Nagrody Edukacyjne Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa

• Wielkie gratulacje dla naszych dwóch tegorocznych Absolwentów oraz dla uczennicy klasy pierwszej.

Michał Jarząbczyki Absolwent klasy G, Dawid Sula Absolwent klasy E oraz Katarzyna Ludwa uczennica klasy 1G (uhonorowana za osiągnięcia ze SP nr 144 w Krakowie) i Marta Kwiatkowska uczennica klasy 1D (uhonorowana za osiągnięcia z Prywatnej Szkoły Podstawowej
            im. J. Piłsudskiego w Krakowie) zostali wyróżnieni Nagrodą Edukacyjną Stołecznego Miasta Krakowa.

Żeby je zdobyć, trzeba się wykazać nie tylko świetnymi wynikami w nauce i sprawowaniu, ale także tytułem laureata przynajmniej jednego konkursu, olimpiady lub turnieju.

Nagrody Edukacyjne Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa przyznawane są co roku w ramach Krakowskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów. Przewiduje on różne formy nagradzania i motywowania dzieci i młodzieży osiągających wysokie wyniki w nauce. To wyjątkowe wyróżnienie można otrzymać tylko raz na danym etapie edukacyjnym, a poprzeczka jest ustawiona bardzo wysoko.

Przeczytaj więcej: