• Srebro na Międzynarodowej Olimpiadzie

• Antoni Skoczypiec

Uczeń klasy 3E w V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego zdobył srebrny medal na Międzynarodowej Olimpiadzie z Astronomii i Astrofizyki.

• Kondolencje

•  Szanowni Państwo,

ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Mamy Pani Profesor Moniki Palonek.

Przedłużający się okres pracy zdalnej i wyczerpującej wszystkich epidemii zmusza do przekazania kondolencji w tym miejscu.

W imieniu Dyrekcji Szkoły oraz wszystkich Profesorów i Pracowników Administracji - najszczersze wyrazy współczucia z powodu odejścia najbliższej Osoby.

W imieniu całej Społeczności Zakładu słowa ubolewania oraz pocieszenia dla Naszej Drogiej Koleżanki.

Z poważaniem,

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

i Pracownicy Administracji

• Kondolencje

• W ostatnich dniach dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci
            Taty Pani Profesor Elżbiety Piekarskiej.
            W niezwykle wymgającym dla nas wszystkich okresie pandemii - trudno nawet wyobrazić sobie, jak ciężko jest przechodzić rozstanie z najbliższą Osobą i żałobę.

W imieniu Dyrekcji Szkoły oraz wszystkich Profesorów i Pracowników Administracji - najszczersze wyrazy współczucia i ubolewania z powodu tak dojmującej straty.

• Reprezentant Polski na zawodach Europejskiej Olimpiady Ekonomicznej

• Szanowni Państwo,

Miło jest mi poinformować, że decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
            Pan Michał Przybyło,  uczeń z Państwa Szkoły, został zakwalifikowany
            do reprezentowania Polski na zawodach Europejskiej Olimpiady Ekonomicznej.

Zawody odbędą się w dniach 18-20 listopada br. (w trybie zdalnym).

W imieniu Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej pozwalam sobie przekazać gratulacje Dyrekcji Szkoły oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o umożliwienie Panu Michałowi Przybyle udziału w zawodach Europejskiej Olimpiady Ekonomicznej.

Z poważaniem,

Radosław Ślusarczyk

sekretarz naukowy Komitetu Głównego

Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Koordynator oraz Team Leader Reprezentacji Polski na zawody MOE

• Narodowe Święto Niepodległości

• 11 listopada jest świętem państwowym, które rokrocznie obchodzone jest w tym dniu dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (od 1795 do 1918 roku).

Święto 11 listopada ustanowione zostało ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Święto to przywrócono dopiero ustawą w okresie transformacji systemowej, która miała miejsce 1989 roku.

Dowiedz się więcej: strona Wikipedii