• 150 lat V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie
      • Witamy na naszej stronie
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • 150 lat V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie
      • Najnowsze informacje dla rodziców i uczniów
      • Ciężko pracujemy nad dostarczeniem ci najnowszych informacji o szkole. Wybierz sekcję Aktualności aby wyświetlić szczegóły.
          • Koncert Kolęd Chóru Szkolnego

W czwartek 18.01.2024 r. o godzinie 17.30 w Bazylice Nawiedzenie NMP „Na Piasku” odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru V Liceum Ogólnokształcącego pod dyrekcją Ewy Pasek. oraz Chóru II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego pod dyrekcją Agnieszki Treli-Jochymek

Serdecznie zapraszamy!

• 2 miejsce w XXII Małopolskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek

W środę 14 stycznia 2024 r., Chór V LO wziął udział
            w XXII Małopolskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek w Miechowie.
            Wywalczył 2 miejsce,
            czym udowodnił swój profesjonalizm i wysoki poziom
            oraz uznanie przez znawców muzyki.

Małopolska muzyką stoi.
            Przekonać się o tym można był w czasie miechowskiego przeglądu.
            W tegorocznej edycji wzięło udział aż 18 zespołów z województwa małopolski oraz innych regionów Polski,
            w tym nasz Chór V LO pod batutą prof. Ewy Pasek. Uczestnicy zaprezentowali szerokie spektrum muzyki bożonarodzeniowej i jej różne style. Nasz chór zaśpiewał typowo polskie kolędy - ,,My też pastuszkowie", wymagany regulaminowo ,,Anioł pasterzom mówił" i ,,Przy wigilijnym stole"
            z tekstem poety Jana Kasprowicza. Natomiast z zagranicznego repertuaru, chór zaprezentował iberyjski ,,Fum, fum, fum". Inne chóry i zespoły zawiesiły poprzeczkę wysoko, przez
            co rywalizac

• Projekt społeczny uczniów klasy 3A - "Głos Ciszy"

Data: 15.01.2024r.

Jesteśmy grupą pięciorga uczniów V LO w Krakowie, którzy tworzą zespół projektu społecznego „Głos Ciszy”, realizowanego w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Celem naszego projektu jest zwiększenie świadomości i wiedzy w społeczeństwie na temat szeroko pojętej wrażliwości sensorycznej oraz zaburzeń przetwarzania sensorycznego, w tym podwrażliwości oraz nadwrażliwości. Poruszamy problematykę różnorodności sposobów odbierania bodźców zmysłowych oraz między innymi tematy takie jak przebodźcowanie, które w różnych momentach może dotyczyć każdego człowieka.

• Partnerzy - kliknij a dowiesz się więcej.

• SAiP
      • Rada Rodziców