•  

     Zapraszamy od poniedziałku do piątku

     8.00 – 16.00

     Biblioteka składa się z trzech pomieszczeń:

     Czytelnia

     Biblioteka w latach 1994-1995 zyskała nową czytelnię. Wystrój czytelni nawiązujący do epoki lat minionych stwarza miła i przyjazną atmosferę, jest miejscem pracy nie tylko dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły, również korzystają z niego absolwenci i pracownicy naukowi. Służy temu też dobrze wyposażony księgozbiór podręczny. Ponadto posiada dział czasopism, zbiory audiowizualne oraz cenne zbiory archiwalne.

     Czytelnia dysponuje 18 miejscami z wolnym dostępem do półek. Znajdują się też 4 stanowiska komputerowe z podłączeniem do internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne.

     Wypożyczalnia

     Biblioteka pracuje w programie MOL Optivum. W wypożyczalni znajduje się stanowisko obsługi czytelnika. Dane o zbiorach można uzyskać z katalogu komputerowego i katalogu kartkowego. Mieści się tu księgozbiór obejmujący działy: Historia, Cracoviana, Varsoviana, podręczniki, materiały do nauczania języków obcych. Osobliwym działem jest OFERTA CZYTELNICZA-propozycje dobrej literatury polecanej przez młodzież oraz bibliotekarki

     Magazyn

     1 sala gdzie mieści się księgozbiór biblioteki oraz stanowiska pracy dla pracowników biblioteki