• Data: 24 luty 2021r.

19 lutego 2021 r.  w wieku 97 lat zmarła

Dorota Franaszek

nauczycielka języka polskiego w V LO w latach 1973-1982.

W imieniu Dyrekcji Szkoły oraz wszystkich Nauczycieli i Pracowników Administracji
            przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia dla całej rodziny.

Informacje o życiu  Pani Doroty Franaszek: Wejdź TUTAJ i TUTAJ

• Data: 23 luty 2021 r.

Szanowni Państwo,
            w dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci
            Ojca Pani prof. Małgorzaty Berkowicz-Małek.

Trwający w dalszym ciągu okres pracy zdalnej i czas epidemii zmusza do przekazania kondolencji w tym miejscu.

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest bolesna

Niełatwo jest dzisiaj znaleźć słowa otuchy, możemy jedynie życzyć sił do zniesienia tego bólu, który tylko czas może złagodzić.

W imieniu Dyrekcji Szkoły oraz wszystkich Nauczycieli i Pracowników Administracji przekazujemy dla Naszej Drogiej Koleżanki najszczersze wyrazy współczucia i ubolewania z powodu śmierci Ojca.

• Data: 13.02.2021r.

Szanowni Państwo,

Znów nad szkołą zawisły ciężkie czarne chmury.

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki
            i wieloletniej Nauczycielki fizyki w V LO

Pani Barbary Matogi

Pani Barbara Matoga zmarła w piątek po południu 12 lutego 2021r.

W V Liceum Ogólnokształcącym im. A. Witkowskiego pracowała od
            1 września  2005 r. Odeszła od nas niespodziewanie, cicho i bez pożegnania. Przegrała walkę ze śmiertelną chorobą. Pozostawiła kochającego Ją Męża i Syna. Należała do grona osób ciepłych, otwartych, kompetentnych i skromnych.

Dziś, gdy nie ma jej wśród nas, pozostaje w naszej pamięci jako kochająca żona i matka, jako osoba wrażliwa na krzywdę ludzką i zawsze chętna do udzielenia pomocy Tym, których jej potrzebowali.
            Odchodzi jako oddana koleżanka, nauczycielka i wychowawczyni, która zawsze z całą pasją oddawała się pracy i każdemu działaniu, którego się podejmowała.

W imieniu Dyrekcji Szkoły, wszystkich Nauczycieli, Pracowników Administracji i całej Społeczności V Zakładu, składamy najszczersze wyrazy współczucia z powodu odejścia najbliższej Osoby i wyrażamy słowa ubolewania oraz pocieszenia dla męża Artura i syna Jakuba.

• data: 12 luty 2021r.

Jeszcze nie tak dawno, bo 10 stycznia 2021 r. nasz najstarszy Absolwent Henryk Buzawa Schoen obchodził jubileusz swoich 100 urodzin i składaliśmy mu życzenia.

Dzisiaj informujemy, że Pan Henryk zmarł 12 lutego 2021r.

W wiadomości od wnuczki Aleksandry Schoen Żmijowej czytamy: „Przesyłam smutną wiadomość. Dziś zmarł Henryk Buzawa Schoen, który jeszcze niedawno był najstarszym absolwentem V LO. Jeszcze raz dziękuję, że m. In. Państwo przyczyniliście się  do tego, że jego setne urodziny były tak niezwykłe.”

My również dziękujemy rodzinie Pana Henryka, że mogliśmy chociaż w ten sposób przyczynić się do chwili radości i wspólnych wspomnień.

W imieniu Dyrekcji Szkoły oraz wszystkich Profesorów i Pracowników Administracji składamy najszczersze wyrazy współczucia z powodu odejścia najbliższej Osoby.

W imieniu całej Społeczności V Zakładu wyrażamy również słowa ubolewania dla całej rodziny

• Trzecia Międzynarodowa Olimpiada Online z Lingwistyki

• W piątek 29 stycznia rozpoczęła się Trzecia Międzynarodowa Olimpiada Online z Lingwistyki i trwała do poniedziałku 1 lutego 2021 r.

W programie mogli wziąć udział uczniowie szkół średnich z dowolnego kraju. Udział wymagał wcześniejszej rejestracji. Każdy, kto się zarejestrował, mógł przystąpić do rozwiązywania problemów.

Test składał się z czterech zadań o różnym stopniu trudności. Dwa z problemów były interaktywne, a dwa pozostałe dotyczyły dźwięku i obrazu.

Podczas konkursu uczestnicy musieli pracować indywidualnie i nie mogli wyszukiwać w Internecie czegokolwiek, co dotyczy problemów. W tym roku można było jednak korzystać z edytorów tekstu, edytorów graficznych czy arkuszy kalkulacyjnych.

W olimpiadzie 2021 wzięło udział około 700 uczniów z 35 krajów.

5 Uczniów z naszej szkoły brało udział w Olimpiadzie. 2 z nich: Paweł Derbisz z klasy 3E oraz Jakub Zając z klasy 2D zdobyli srebrny i brązowy medal w Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistyki -online.

Panowie – Gratulujemy !

Wyniki konkursu zostały opublikowane na stronie: onling.org

• Zaproszenie na mszę św. w Kolegiacie św. Anny

• data: 04.02.2021 r.

W poczuciu WSPÓLNOTY - Społeczności naszej PIĄTKI zapraszamy na Mszę Świętą Szkolną w intencji zdrowia prof. Dariusza Pasieki i o siły ducha do walki z chorobą.

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich chętnych uczniów, absolwentów, nauczycieli, a także rodziców.

Termin: środa 17 lutego [środa popielcowa]

Miejsce: Kolegiata Św. Anny