• Informacje maturalne dla Absolwentów

• data: 27.01.2022r.

Szanowny Absolwencie

7 lutego 2022r. upływa termin składania deklaracji maturalnych.
            Nie musisz składać deklaracji w formie papierowej.
            Możesz to zrobić za pomocą strony internetowej i E-deklaracji.

Wszystkie informacje znajdziesz
            NA STRONIE VLO - TUTAJ
            I NA STRONIE OKE - TUTAJ

• Materiały graficzne do Księgi Jubileuszowej

• data: 17.01.2022r.

Absolwentki i Absolwenci!

Przyjaciółki i Przyjaciele VLO!

Zebraliśmy całkiem sporo tekstów do naszej Księgi Jubileuszowej. Wszystkim autorom wspomnień, artykułów, rozprawek, wywiadów i wpisów do Alfabetu Piątki serdecznie dziękujemy!

Księga Jubileuszowa ma być dziełem wyjątkowym, duży nacisk chcemy położyć na jej zawartość wizualną.

Mając to na uwadze, obecnie chcemy zintensyfikować zbieranie materiałów, toteż zwracamy się do Was z prośbą:

PRZESYŁAJCIE WSZELKIEGO RODZAJU MATERIAŁY GRAFICZNE, A WIĘC:

- zdjęcia z czasów szkolnych, wycieczek, wypraw, zawodów;

- tableau i zdjęcia klasowe;

- rysunki, grafiki, karykatury, komiksy;

- skany dokumentów, dyplomów, legitymacji, artykułów, świadectw;

- skany kronik klasowych, sprawozdań z wycieczek, wypraw, zawodów;

- zdjęcia odznaczeń, medali, nagród, tarcz;

- cokolwiek innego, co Wam przyjdzie do głowy, a związane jest z VLO.

Prosimy o wysyłanie materiałów na adres CL-VLO_Ksiega@outlook.com wraz z opisem, najlepiej w osobnym pliku tekstowym lub w nazwie pliku.

Więcej o Jubileuszu 150-lecia VLO znajdziecie pod linkiem: https://saip.pl/150-lat-vlo/

Z góry dziękujemy!

Redakcja Księgi Jubileuszowej

Komitet Organizacyjny Jubileuszu 150-lecia VLO

Zarząd SAIP VLO

• Ranking Liceów i Techników - Perspektywy 2022

• data:12.01.2022r.

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce: zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (najlepsze technikum).

Nasze V Liceum, tak jak w ubiegłym roku w klasyfikacji ogólnej -  4 miejsce !
            W rankingu szkół olimpijskich awansowaliśmy z 4 na 3 miejsce w Polsce !
            Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku.

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.

Więcej o rankingu czytajcie klikając na link: Licea.perspektywy.pl

• Powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r.

• data: 07.01.2022r.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Więcej na stronie: GOV.PL