• Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

• Jubileuszowa jesień piątkowiczów zapowiada się dość intensywnie. Za nami przedpremierowy pokaz filmu o prof. Barbarze Tischner, przed nami - data jeszcze nie ustalona - pokaz premierowy.

26 listopada w Filharmonii Krakowskiej koncert poświęcony Jubileuszowi 150-lecia V LO, orkiestra zagra pod batutą prof. Antoniego Wita; szczegóły wkrótce. Czeka nas jeszcze prezentacja Księgi Jubileuszowej.

Ale najbliższym wydarzeniem będzie koncert
            1 października 2022 r. o godz.18:00 w kościele św. Anny,
            na który zapraszają Chór V LO i sopranistka,
            abslowentka V LO Zuzanna Hwang - Cempla,

W ramach Jubileuszu 150-lecia V LO zaplanowany jest także KONCERT ORGANOWY w wykonaniu uczniów, nauczycieli i absolwentów V Zakładu, który odbędzie się w czwartek, 27 października 2022 r. o godz. 17.00 w Kolegiacie Św. Anny. Więcej informacji już niebawem.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !

• Ogólnopolski finał konkursów „Geniallne Miejsca” i „GEEK”

• 10 września, odbył się ogólnopolski finał konkursów „Geniallne Miejsca” i „GEEK”, organizowanych lub wspieranych przez Sekcję Informatyki Szkolnej PTI. Finały odbyły się Google Campus for Startups, mieszczącym się na terenie odrestaurowanego i rozbudowanego Centrum Praskiego Koneser w Warszawie.

Uczniowie z VLO przygotowali  prace w obu konkursach – w tym roku również (tak jak w ubiegłym) zajmując bardzo wysokie miejsca!

W konkursie GEEK (Gry Eksperymentalne, Edukacyjne, Komputerowe) w kategorii szkół ponadpodstawowych najwyżej oceniono scenariusz przygotowany przez uczniów V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie -  Jan Miechowicz, Bartosz Bronikowski, Agata Malczyk, Julia Kramarczuk, Paweł Hondel –  scenariusz gry „Alchemia”.

II miejsce również należało do uczniów naszego Liceum. Była to gra Genius Brain przygotowana przez zespół: Zuzanna Ślusarczyk, Maja Rakowska, Mariusz Pawlak.

Opiekunem zespołów była prof. Beata Chodacka

W kategorii Implementacja Gry III miejsce uzyskała gra „Piastowie na Wawelu” przygotowana przez uczennice: Sabina Gryglewska, Roksana Hybel, Amelia Łoboz, Karolina Miśkowicz.
            Opiekunami zespołu byli: prof. Beata Chodacka i prof. Stanisław Garlicki.

Wszystkie prace zgłoszone na konkurs GEEK można zobaczyć TUTAJ

W konkursie „Geniallne Miejsca”, w kategorii szkół ponadpodstawowych wyróżnienie otrzymała praca "Tramwaj 0" przygotowana przez Zespół: Emma Czubak, Natalia Klisiewicz Anna Karatieieva.

Wszystkie prace zgłoszone na konkurs Geniallne Miejsca można zobaczyć TUTAJ

Nagrody i dyplomy najlepszym zespołom wręczył Prezes PTI, Wiesław Paluszyński. Podarunki zostały ufundowane przez sponsorów obu konkursów: firmę SamsungEi SystemGDATAgenial.lyHouse of Angular.

Prezes PTI Wiesław Paluszyński podziękował organizatorom obu inicjatyw – zarówno koordynatorom regionalnym, jak i szefom sztabów. Wśród nich podziękowania otrzymała prof. Beata Chodacka inicjatorka tych działań.

Po lunchu dla uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych zorganizowane zostały zajęcia z przedstawicielami firmy House of Angular, którzy tłumaczyli specyfikę pracy przy tworzeniu nowych aplikacji – zarówno w przypadku osób zatrudnionych na stanowisku programisty, jak i specjalisty ds. UX/UI. Uczniowie szkół ponadpodstawowych zainteresowani tą tematyką mogą aplikować do programu szkoleniowego House of Angular.

Dzięki uprzejmości firmy Samsung – nasza grupa uczniów miała okazję zwiedzić Centrum Nauki Kopernik wraz z prof. Pawłem Koszałką oraz prof. Mariolą Jachowicz.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym !

• Msza święta za prof. Andrzeja Kosa

• W wakacje 25 lipca 2022 r. na cmentarzu Salwatorskim żegnaliśmy i odprowadzaliśmy na miejsce wiecznego spoczynku wieloletniego nauczyciela języka polskiego w V LO  - prof. Andrzeja Kosa

Dla tych, którzy nie mogli być na pogrzebie oraz dla wszystkich, którzy chcieliby pomodlić się za zmarłego, odprawiona zostanie msza święta -  czwartek 22 września 2022 r. o godz. 15:00 w Kolegiacie Świętej Anny, ul. św. Anny 13, Kraków

• Podziękowania dla firmy Ei System

• Nowoczesne technologie stają się codziennością, dlatego w naszej szkole staramy się aby młodzież miała możliwość zapoznania się z nowoczesnymi metodami druku 3D
            Rok szkolny rozpoczęliśmy od szkolenia nauczycieli informatyki.
            Dzięki uprzejmości firmy Ei System w naszej szkole weszliśmy w posiadanie  drukarkarek 3D
            oraz pakietu długopisów 3D.

Serdecznie dziękujemy firmie edukacyjnej Ei System za przekazane  urządzenia
            oraz świetne szkolenie.

Już niebawem nasi uczniowie zaczną projektować i korzystać z drukarek i długopisów 3D na lekcjach.

• Spotkania Wychowawców z Rodzicami

• Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym
            spotkania Wychowawców z Rodzicami

Klasy drugie, trzecie i czwarte