• Szóstka z V LO na 6!

•

W Warszawie i Sulejówku w dniach 24-26 września br. zostały rozegrane zawody finałowe XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

V LO reprezentowała rekordowa liczba sześciu uczniów (najwięcej z wszystkich polskich szkół). Program zawodów był bardzo intensywny i w ciągu dwóch dni finaliści zmierzyli się aż w 9 bardzo zróżnicowanych konkurencjach (np. Warszawa w XIX-XX w., eksponat muzealny, literatura i poezja, pieśni, archiwalia, barwa i broń). Nasza szóstka spisała się na szóstkę i wszyscy zdobyli tytuły laureatów.

Na zdjęciu (od  prawej strony): Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady prof. dr hab. Grzegorz Nowik, Szymon Sak (absolwent, ukończył kl. 3B), Maciej Kamiński (kl. 2Bg), Maciej Kuśtrowski (kl. 3B), Jacek Kołacz (kl. 3B), Szymon Sater (kl. 2Bg), Marcin Adamczyk (kl. 2Bg).

Gratulujemy laureatom i ich opiekunom (Józef Jaworski, Rafał Kobylec, Wojciech Micygała)!

• Sukcesy matematyczne!

• W dniach 20-28 września 2020 odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna.

Ze względu na pandemię zawody odbywały się zdalnie.

Miło nam poinformować, że

1. Piotr Kubaty (tegoroczny absolwent  klasy 3g)
            2.  Radosław Żak (z klasy 3e)

zdobyli SREBRNE MEDALE.

Opiekunem obu uczniów jest prof. Jacek Dymel.

Ponadto polska reprezentacja w składzie: Juliusz Banecki, Kosma Kasprzak, Aleksandra Kowalska,Piotr Kubaty, Łukasz Orski, Radosław Żak zajęła miejsce 6 w klasyfikacji drużynowej. Jest to najwyższe miejsce polskiej drużyny w ciągu ostatnich 38 lat.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli osiągnąć takie wyniki. Są to:

1. pracownicy naukowi Instytutu Matematyki UJ: Dominik Burek, dr hab. Grzegorz Kapustka, dr Tomasz Kobos.
            2. studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UJ: Radomił Baran , Maciej Dziuba, Jan Fornal, Kamil Galewski, Jacek Salata,  Jakub Węgrecki, Artur Zubilewicz.

GRATULUJEMY!

• VII edycja Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”

• Szanowni Państwo

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że Państwa 4 uczniowie – są w grupie 24 najlepszych tegorocznych maturzystów spośród 259 272 zdających i zostali tym samym laureatami VII edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”, oraz 2 uczennice Katarzyna Tyrybon i Barbara Węgrzyn, które zostały Finalistkami przedsięwzięcia realizowanego przez Fundację Zawsze Warto wespół z Centralną Komisją Egzaminacyjną.Projekt ma na celu wyróżnienie i docenienie najlepszych z najlepszych corocznych maturzystów, a także środowisk, które tworzą warunki do osiągania tak znakomitych wyników.Serdecznie gratulujemy Państwu tak wybitnego Absolwenta.

Co roku z wielką niecierpliwością czekamy na spotkanie z najlepszymi polskimi maturzystami, laureatami projektu "Matura na 100 procent", ich rodzicami, dyrektorami szkół, przedstawicielami organów prowadzących, reprezentantami samorządów.

W tym roku jest oczywiście tak samo, choć nie dane nam będzie spotkać się osobiście.

Wszyscy jednak rozumiemy wyjątkowość sytuacji wynikającą z trwającej pandemii.

Zapraszamy wszystkich Państwa tym bardziej do udziału w bezpośredniej transmisji z Katowic, gdzie spotkamy się w piątek, 25 września br o godzinie 12.00.

Gospodarzem tegorocznej Gali jest Marcin Krupa - Prezydent Miasta Katowice.

W załączeniu ramowy program Gali i link do transmisji:

Program Gali VII edycji Ogólnopolskiego Projektu „Maura na 100 procent”

25.09.2020 (piątek), Katowice, Willa Goldsteinów

12.00 – 12.10           Film promujący Katowice

Hymn projektu

12.10 – 12.15           Rozpoczęcie Gali  i powitanie gości (prowadzący Galę)

12.15 – 12.35           Wykład specjalny (dr Tomasz Rożek: „Sztuczna czyli jaka...?”)

12.35 – 12.40           Przedstawienie idei projektu „Matura na 100 procent” (Prezes Fundacji)

12.40 – 12.45           Wystąpienie Gospodarza Gali – Wiceprezydenta Katowic Waldemara Bojaruna

12.45 – 13.05           Prezentacja laureatów (prowadzący Galę)

13.05 – 13.15           Wręczenie dyplomów i nagród, odczytani listów gratulacyjnych

13.15 – 13.30           Wystąpienia Gości - filmy

Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik
            Wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia - Bartosz Bartoszewicz

Dyrektor OKE Kraków – Lech Gawryłow

Dyrektor OKE Jaworzno – Robert Wanic (na żywo)

Prezydent Rzeszowa - Tadeusz Ferenc: odczytanie listu-zaproszenia laureatów 2021 do Rzeszowa

13.30 – 13.45           Koncert dedykowany laureatom: gra Michał Basista z kl. fortepianu prof. Mileny Kędry, POSM II st. im. F.Chopina w Krakowie (w programie: Ballada g mol op.23 oraz Polonez as dur op.53 Fryderyk Chopin.

13.45 – 13.55           Przerwa kawowa

13.55 – 14.25           Konferencja prasowa z udziałem laureatów i przedstawicieli mediów