• 3 miejsce w Polsce w konkursie GEEK Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe

• Data: 27.05.2021r.

W Ogólnopolskim konkursie GEEK -  Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe, aż dwie prace uczniów naszej szkoły znalazły się na podium.

III miejsce w kategorii scenariusz gry

Zespół Huncwoci Gra o Puchar Domów

O warzeniu eliksiru szczęścia  z inspiracji Harry Pottera - reakcje redoks!

Całość przygotowana w Genially.  -
            Opiekun:  Beata CHODACKA
            Zespół:     Zuzanna SEWERYN; Maria KOLAD; Michał MERYNDA; Ksawery RADZIWIŁOWICZ
            uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie
            Oddział Małopolski PTI

link do gry - TUTAJ

III miejsce w kategorii implementacji Gry

Zespół  Migacze   Gra Wymigaj się (O nauce języka migowego)

Opiekun:  Beata CHODACKA,  Magdalena SIPOWICZ
            Zespół:     Gabriela SKALNIAK; Emilia NIEĆ; Pola TORÓJ
            uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie
            Oddział Małopolski PTI

Link do gry - TUTAJ

GRATULACJE!

• II miejsce w  Ogólnopolskim Konkursie OnlLine Innovation Camp z EY

• Data: 26.05.2021r.

Uczniowie z naszej szkoły, drużyna o nazwie Sześciu Wspaniałychw składzie:
            1.Leon Chłopicki z kl. II Dg,
            2.Małgorzata Franczuk z kl. II Dg,
            3.Karol Chłopicki z kl. II G,
            4.Helena Schoen-Żmija z kl. II Cg,
            5.Wojciech Zalewski z kl. II Dg
            6. Jakub Lelek z kl. II Cg
            zdobyli II miejsce w  Ogólnopolskim Konkursie OnlLine Innovation Camp z EY w dniu 13-14 maja 2021 r. dot. jakości powietrza i zagadnień STEM.(STEM to akronim od słów z języka angielskiego: Science, Technology, Engineering, Mathematic, czyli grupy nauk przyrodniczo - techniczno - matematycznych).

Konkurs był zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i agencję konsultingową EY. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie problemu ze smogiem w ich miastach w postaci projektu społecznego.
            Uczniowie uczestniczyli w warsztatach z zakresu prezentacji, pracowali ze swoim mentorem. Dowiedzieli się też jak działa platforma Mural. Ostatnim etapem była obrona swojej pracy przez komisją online.

Opiekunem konkursu była Pani prof. Ewa Szymlak

Gratulacje!

• Kondolencje

• Data: 18.05.2021 r.

Szanowni Państwo,
            w dniu dzisiejszym dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Marii Kozioł, która przez wiele lat pracowała w V LO jako kierownik administracji oraz Krystyny Kitowej emerytowanej nauczycielki języka niemieckiego pracującej w V LO w latach 1965 - 1968

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest bolesna

Niełatwo jest dzisiaj znaleźć słowa otuchy, możemy jedynie życzyć sił do zniesienia tego bólu, który tylko czas może złagodzić.

W imieniu Dyrekcji Szkoły oraz wszystkich Nauczycieli i Pracowników Administracji przekazujemy dla Rodzin zmarłych najszczersze wyrazy współczucia.

Z poważaniem,
            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
            i Pracownicy Administracji

• Finał Konkursu Historycznego Czy znasz Kraków? „Kraków na drodze do NIEPODLEGŁEJ”

• Data: 17.05.2021 r.

Na zdjęciu laureaci konkursu (od lewej): Karol Bartecki, Stefania Wrońska, Jakub Krześniak, Magdalena Błyskosz, Zuzanna Duda, Natalia Kłosowska, Jan Herniczek, Marcel Fabiańczyk.

10 maja 2021 w Sali Miedzianej Muzeum Krakowa odbył się organizowany przez Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana i Muzeum Krakowa finał tegorocznej edycji prestiżowego konkursu historycznego dla uczniów szkół średnich pod patronatem Rady Miasta Krakowa.

Kategoria drużynowa:

Wystąpiło osiem trzyosobowych drużyn (w tym trzy z V LO). Po przeprowadzeniu eliminacji do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy drużyny, wszystkie z V LO. Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące wydarzeń z dziejów Krakowa z lat 1794-1918, m.in. rozpoznawanie postaci na podstawie czytanych fragmentów życiorysu, rozpoznawanie po fragmentach obrazów i rycin, zaznaczanie historycznych miejsc na planie Krakowa w XIX w., wskazywanie błędów w tekście dotyczącym roli Krakowa w XIX w. Wyniki końcowe:

1 miejsce - drużyna z kl. 2 Ag w składzie: Stefania Wrońska, Jakub Krześniak, Karol Bartecki (opiekun: Stanisław Garlicki).

2 miejsce - drużyna z kl. 2 Bg w składzie: Marcel Fabiańczyk, Jan Herniczek, Maciej Kamiński (opiekun: Józef Jaworski).

3 miejsce - drużyna z kl. 2 Bg w składzie: Magdalena Błyskosz, Zuzanna Duda, Natalia Kłosowska (opiekun Józef Jaworski).

Kategoria indywidualna:

Wystąpiło 10 finalistów (w tym 7 uczniów z V LO). Uczniowie w ciągu 30 minut rozwiązywali test. O tym jak zacięta była rywalizacja świadczy fakt, że o zwycięstwie w konkursie zadecydować musiała dogrywka miedzy Zuzanną Dudą a Marcelem Fabiańczykiem. Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone certyfikatem zapewniającym awans do finału przyszłorocznego XXVI Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, co już dziś wiąże się z uzyskaniem indeksu UJ. Końcowe wyniki:

1 miejsceMarcel Fabiańczyk (opiekun Józef Jaworski).

2 miejsceZuzanna Duda (opiekun Józef Jaworski).

3 miejsceNatalia Kłosowska (opiekun Józef Jaworski).

4 miejsceMaciej Kamiński (opiekun Józef Jaworski).

5 miejsceJakub Krześniak (opiekun: Stanisław Garlicki).

6 miejsceStefania Wrońska (opiekun: Stanisław Garlicki).

7 miejsceMagdalena Błyskosz (opiekun Józef Jaworski).

Serdecznie gratulujemy sukcesów uczniom i opiekunom!