• Projekt społeczny Exchanger
     • Projekt społeczny Exchanger

     • Projekt społeczny Exchanger zawitał do V Liceum Ogólnokształcącego, gdzie zorganizowana została prezentacja na temat możliwości bezpłatnego wyjazdu na roczną wymianę do Stanów Zjednoczonych.

      W roli głównej wystąpił uczeń naszej szkoły, Stanisław Bektaş z klasy 2F, który spędził ostatni rok w Stanach Zjednoczonych.

      Dzięki programowi stypendialnemu Departamentu Stanu USA "Future Leaders Exchange Program". Projekt społeczny "Exchanger" realizowany jest w ramach ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii", a jego cel stanowi popularyzacja wymian międzynarodowych i pomoc osobom, które wyrażają chęć wyjazdu za granicę. Podczas spotkania Staszek opowiedział uczniom naszej szkoły o tym jak przeżyć przygodę swojego życia w USA!

      Zachęcamy do zapoznania się z treściami tworzonymi przez członków projektu Exchanger poprzez media społecznościowe, do których dostęp można uzyskać poprzez zeskanowanie załączonego kodu QR.

     • Wyniki etapu okręgowego OLIMPIADY WIEDZY O PRAWIE

     • data: 04.03.2023r. 

      Wyniki etapu okręgowego OLIMPIADY WIEDZY O PRAWIE

      1.Magdalena Cichoń 48 pkt 

      2.Filip Pytka 47 pkt

      3.Julia Pardała 45 pkt

      4.Gabriela Spyrka 43 pkt

      5.Julia Kasprzyk 40 pkt

      6.Maria Sikora 35 pkt

      7.Piotr Dryja 35 pkt

      8.Wiktoria Nowak 34 pkt

      9.Piotr Kachel 34 pkt

      10.Alicja Krawczyk 31 pkt

      11.Julia Bigaj 29 pkt

      KO OWOP

      w Krakowie

     • Kondolencje

     • Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w sobotę 4 marca 2023r. ogodz. 12:00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Nowym Brzesku. O godz. 11:30 odprawiony zostanie różaniec w intencji Radka.

    • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
     • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

     • W dniach 23 i 24 lutego w Jarosławiu odbyły się praktyczne i teoretyczne finały organizowanej przez AGH Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

      Miło mi poinformować, że Bartłomiej Sabat z klasy 4G uzyskał zaszczytne 3 miejsce oraz tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej  w grupie Informatyka. 

      Składamy serdeczne podziękowania  Wychowawcy i Opiekunowi Panu prof. Pawłowi Koszałce za okazaną pomoc i zaufanie.

      Gratulacje !

    • ​​​​​​​​​​​​​​Zmarł prof. Witold Cęckiewicz
     • ​​​​​​​​​​​​​​Zmarł prof. Witold Cęckiewicz

     • data: 20.02.2023r.

      W wieku 98 lat zmarł prof. Witold Cęckiewicz, wybitny polski architekt, członek PAN (od 1983) i PAU (1989) oraz Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa (SKOZK).

      Absolwent V LO, w latach 1955–1960 pełnił funkcję głównego architekta Krakowa. Od 1970 r. był profesorem Politechniki Krakowskiej. 18 października 1995 r. uzyskał tytuł doctor honoris causa Politechniki Krakowskiej.

      Był członkiem Komitetu Honorowego Jubileuszu 150-lecia V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

      Był autorem projektów znanych krakowskich obiektów i układów urbanistycznych. Jego dziełem są symbole krakowskiego modernizmu, czyli hotel Cracovia i kino Kijów. Szefował zespołom, które projektowały układ osiedla Podwawelskiego i Mistrzejowic. Jego ostatnim wielkim projektem było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. 

      Więcej w: gazetakrakowska.pl

      fot. Marta Karpińska/ Instytut Architektur

      autor zdjęć: Małgorzata Berkowicz-Małek

    • Spektakl "12 Gniewnych Ludzi" w V LO
     • Spektakl "12 Gniewnych Ludzi" w V LO

     • Serdecznie zapraszamy na pierwsze przedstawienie „odrodzonego teatru” w V LO.
      Przedstawienie pt.: "12 Gniewnych Ludzi"
      , będzie zwieńczeniem półrocznej pracy zaangażowanych w to przedsięwzięcie uczniów.
      Chcemy podzielić się z Państwem wynikami naszej ciężkiej pracy, poprzez wystosowanie zaproszenia na tę premierę.
      Odbędzie się ona 24 lutego 2023 r., w Auli Szkolnej VLO, o godz. 16:00.
      Zapisy odbywają się poprzez ankietę zawartą w linku: http://bitly.pl/DTkvd
      Lub poprzez mail: vloteatr@gmail.com
      Serdecznie zapraszamy!

    • Wspomnień czar
     • Wspomnień czar

     • Szkoła wróciła do tradycji sprzed pandemi i 19 oraz 20 grudnia  odbył się charytatywny koncert gwiazdkowy.

      Koncert był znakomity i bardzo dobrze postrzegany nie tylko przez uczniów i nauczycieli ale również przez rodziców, absolwentów i przyjaciół "Piątki".

      Poniżej umieszczamy linki do koncertu, abyśmy mogli jeszcze raz wysłuchać utworów oraz obejrzeć go w wykonaniu uczniów, absolwentów oraz nauczycieli V Zakładu.

      Wszystkie pieniądze (również zgodnie z naszą wieloletnią tradycją) zebrane na koncie zostały przekazane do Hospicjum św. Łazarza. Była to kwota ponad 7000 zł

      Dziękujemy bardzo  prof. Annie Pach,  prof. Pawełowi Koszałce, prof. Monice Palonek opiekunce SU i Samorządowi Uczniowskiemu, że podjęli się organizacji tego wspaniałego konceru.

      Utwór, który wzbudzał wiele pozytywnych emocji, tj."Uciekali" z musicalu "Metro". 

      Film z całego koncertu.

     • Klasa 3D z wizytą w Cyfronecie

     • W poniedziałek, 23 stycznia, klasa 3D - (klasa matematyczno-fizyczno-informatyczna) wybrała się do Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH.

      Na wstępie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się, czym zajmuje się Cyfronet oraz do czego wykorzystywane są superkomputery. Licealiści mieli okazję, aby zadawać pytania pracownikom jednostki. Kolejnym punktem programu było odwiedzenie obszernej hali, w której mieści się superkomputer Prometheus, swego czasu najszybszy w Polsce oraz 38. na świecie.

      Serdecznie podziękowania dla Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH za możliwość uczestniczenia klasy w bardzo miłym i pouczajacym spotkaniu.

     • Wydarzenie kończące obchody Jubileuszu 150-lecia naszej Szkoły

     • Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, Absolwenci i Przyjaciele!

      W sobotę, 14 stycznia 2023 r., miało miejsce ostatnie publiczne wydarzenie kończące obchody Jubileuszu 150-lecia naszej Szkoły.

      Tym wydarzeniem był podwójny premierowy seans filmowy w Kinie Kijów. Projekcja filmów została poprzedzona wręczeniem oficjalnych podziękowań dla osób, które szczególnie przyczyniły się do pomyślnego przebiegu obchodów Jubileuszu. 

      Wyróżnieni decyzją Walnego Zgromadzenia SAiP z dnia 15 listopada 2022r. za zasługi dla rozwoju Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie w związku z Jubileuszem 150-lecia V LO zostali: Jarosław Bielewicz, Agata Brezdeń, Marcin Buś, Piotr Czekaj, Marek Kordylewski, Piotr Kuc, Stanisław Pietras, Tomasz Pilikowski, Jakub Rawski, Mariusz Süss, Artur Wabik, Paweł Wójcik oraz Joanna Zygmunt.  Niestety Piotr Kuc i Tomasz Pilikowski odeszli w zeszłym roku i wyróżnienia zostały im przyznane pośmiertnie.

      Z kolei w dniu 6 grudnia 2022r. Zarząd SAiP postanowił wyróżnić  za zaangażowanie w Jubileusz 150-lecia V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie następujące Koleżanki i Kolegów: Wojciecha Bonowicza, Przemysława Czaję, Konrada Glosa, Wiktora Herziga, Zuzannę Hwang, Grzegorza Jankowicza, Ewę Kieres – Pasek, Jakuba Kosiniaka, Małgorzatę Krzysicę, Piotra Lewickiego, Michała Łanuszkę, Janusza Maniaka, Ziemowita Obłąkowskiego, Mateusza Otrębę, Martę A. Urbańską, Magdalenę Wadowską, Zofię Weiss, Jacka Wójcickiego oraz Beatę Zubę.

      Oczywiście powyższe dwie listy nie przedstawiają wszystkich, którzy na różnych etapach byli zaangażowani w pracę nad wspólnym sukcesem. Wszystkim, bez wyjątku, serdecznie dziękujemy!

      Filmy związane z Jubileuszem są dostępne na kanale YouTube Stowarzyszenia:

      Jeżeli chcielibyście prześledzić całą Galę od początku do końca lub uważnie się wsłuchać raz jeszcze w wykład Profesora Rotfelda, udostępniamy również linki do tych nagrań:

      Na naszym kanale YouTube można też obejrzeć inne materiały jubileuszowe.

      Przypominamy, że cały czas możecie kupować księgę jubileuszową „150 lat Zakładu”. Link do zamówień: https://saip.pl/zamowienie-ksiegi-150-lecia-v-zakladu/2045/ 
      Księgę będzie można zamawiać tylko do dnia 28 stycznia 2023 r.

      W tym roku chcemy jeszcze zebrać materiały i wydać publikację pojubileuszową. Serdecznie zapraszamy do współpracy w tym zakresie. Prosimy o teksty, zdjęcia czy też inne materiały graficzne. Możecie się z nami kontaktować w tym celu za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres sa@v-lo.krakow.pl

      Serdecznie dziękujemy również naszym Mecenasom i Sponsorom, bez Was wydarzenie nie doszłoby do skutku. Nie zapominajcie o SAIP VLO! Szukamy „Mecenasów Rozdziałów” publikacji pojubileuszowej!

      Wkrótce prawie wszyscy będziemy musieli oddać cesarzowi co cesarskie, tj. rozliczyć nasze PIT-y. Przy tej okazji wpiszcie nas jako beneficjenta waszego 1,5% podatku dochodowego. Was to nic nie kosztuje, a Stowarzyszeniu pozwala realizować swoje statutowe cele. Więcej informacji jest tutaj: https://saip.pl/jeden-procent/

      Jednocześnie prosimy Was o zarezerwowanie czasu wieczorem dnia 20 maja 2023 r. („save the date”). W tym dniu planowany jest doroczny Bal Absolwentów i Przyjaciół. Więcej informacji wkrótce.

      Bieżące informacje o naszej społeczności możecie znaleźć na stronie: https://saip.pl/

      Serdecznie pozdrawiamy! 

      Komitet Organizacyjny Jubileuszu VLO

      Zarząd SAIP VLO

       

      Wywiad z prof. Zakładu – prof. Barbara Tischner

      Reportaż z Jubileuszu 150-lecia V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

      Całość - Gala Jubileuszowa 150-lecia V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

      Wykład jubileuszowy wygłoszony przez prof. Adama Daniela Rotfelda

    • Zamówienia Księgi Jubileuszowej „150 lat Zakładu”
     • Zamówienia Księgi Jubileuszowej „150 lat Zakładu”

     • Drodzy Absolwenci i Przyjaciele VLO!

       

      Zamówienia Księgi Jubileuszowej „150 lat Zakładu” jest możliwe za pośrednictwem strony Stowarzyszenia: https://saip.pl/zamowienie-ksiegi-150-lecia-v-zakladu/2045/

      Ze względów technicznych zamówienia będą przyjmowane tylko do dnia 18 grudnia 2022 r. Opłaty winny być wniesione do dnia 19 grudnia 2022 r. (liczy się data wpłynięcia środków na konto Stowarzyszenia).

      Przypominamy, że osoby, które zamówiły i opłaciły Księgę do końca lipca 2022 r., mogą ją odbierać w bibliotece szkolnej od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.30 – 15.30. Rozpoczęliśmy też już wysyłanie egzemplarzy do osób, które zamówiły tę usługę. Powinniście otrzymać przesyłki w najbliższych dniach.

      W razie jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sa@v-lo.krakow.pl

      Jednocześnie prosimy Was o zarezerwowanie czasu w dniu 14 stycznia 2023 r. („save the date”). W tym dniu w godzinach okołopołudniowych planujemy projekcję filmów związanych z Jubileuszem 150-lecia V LO, wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. Więcej informacji wkrótce.

      Serdecznie dziękujemy Patronom Honorowym, Mecenasom i Sponsorom, którzy zdecydowali się wesprzeć nasz Jubileusz!

      Pozdrawiamy, życząc wielu wrażeń i okazji do wzruszeń,

      Redakcja Księgi Jubileuszowej

      Komitet Organizacyjny Jubileuszu VLO

      Zarząd SAIP VLO

       

      Filmowa prezentacja księgi:

    • Zapytaj Dyrektora CKE dr Marcina Smolika
     • Zapytaj Dyrektora CKE dr Marcina Smolika

     • 28 stycznia 2023 r. o godzinie 18:00 CKE organizuje wydarzenie dla tegorocznych maturzystów i maturzystek.
      Na żywo będziemy zadawać pytania od widowni dyrektorowi CKE dr. Marcinowi Smolikowi. 
      Zapraszamy do udziału w transmisji na żywo, więcej informacji w artykule: 


      https://www.gazetakongresy.pl/matura-2023-zapytaj-dyrektora-cke-live/


      Z wyrazami szacunku
      Mateusz Lewandowski
      Koordynator Wydarzenia | Członek Zarządu Gazety Kongresy
      Gazeta Kongresy to stale rozwijające się media młodzieżowe o ogólnopolskim zasięgu.

     • Komunikat dotyczący realizacji akcji ankietowej „Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”

     • Urząd Miasta Krakowa przystępuje  do realizacji badania ankietowego pn. „Porozmawiajmy o Krakowie w dzielnicach I-VII”. Badanie jest kontynuacją akcji przeprowadzonej już w dzielnicach Nowej Huty i Podgórza. Celem badania jest zebranie opinii mieszkańców i mieszkanek dotyczących działań Miasta na rzecz poprawy jakości życia w ich najbliższym otoczeniu.

      Krótką, anonimową ankietę można wypełnić w terminie do 3 marca br. – elektronicznie, link do ankiety: https://forms.office.com/e/84bFbYYf9t - lub w punktach stacjonarnych, których wykaz będzie opublikowany wkrótce na stronie www.obywatelski.krakow.pl.

      Ankietę mogą wypełnić mieszkańcy i mieszkanek siedmiu Dzielnic Krakowa:

      • Stare Miasto - I,
      • Grzegórzki - II,
      • Prądnik Czerwony - III,
      • Prądnik Biały  - IV,
      • Krowodrza - V,
      • Bronowice – VI,
      • Zwierzyniec – VII

      Opracowane wyniki ankiet zostaną omówione na spotkaniach Zastępców Prezydenta Miasta Krakowa: Pana Jerzego Muzyka i Pana Andrzeja Kuliga oraz dyrektorów wybranych komórek organizacyjnych Urzędu Miasta i Miejskich Jednostek Organizacyjnych, które to spotkania odbędą się w każdej ze wskazanych Dzielnic w okresie od marca do czerwca br.

      Podczas planowanych spotkań odbędzie się również prezentacja zamierzeń inwestycyjnych Miasta we wskazanym obszarze, a następnie dyskusja, w trakcie której mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje pomysły zmian w najbliższym otoczeniu.

      Czekamy na Państwa opinie!

    • Ranking szkół ponadgimnazjalnych "Perspektywy 2023"
     • Ranking szkół ponadgimnazjalnych "Perspektywy 2023"

     • data: 12.01.2023r.

      "Ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych po raz 25. przygotował miesięcznik "Perspektywy". Pod uwagę brano sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. "

      Wśród Liceów nasza szkoła zajęła II miejsce w Polsce a w  rankingu szkół olimpijskich V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie jest na pierwszym miejscu !

      Drodzy Nauczyciele, Uczniowe, Rodzice - wielkie gratulacje i gorące podziekowania za pracę i trud włożone w tak wysokie osiągnięcie !

      "Kapituła rankingu pod przewodnictwem rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie prof. Barbary Marcinkowskiej brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych, w przypadku szkół dwujęzycznych uwzględniono dodatkowo wyniki z egzaminu z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. Ranking nie uwzględnia natomiast wyników matury międzynarodowej.

      W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200 działających w kraju) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2022 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej."

      źródło: https://i.pl/ranking-szkol-ponadgimnazjalnych-perspektywy-2023-ktora-szkola-jest-najlepsza/ar/c1-17191239

      Więcej informacji mozna przeczytać TUTAJ-PERSPEKTYWY i  TUTAJ

      więcej w :PERSPEKTYWY

      i TUTAJ

      Gospodarzem ogólnopolskiej uroczystości ogłoszenia wyników był Partner Główny Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 – Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

      Nagrody i dyplomy laureatom rankingu wręczone zostały w czwartek 12 stycznia 2023r. podczas gali finałowej.

     • Zaproszenie do kina Kijów na pokaz filmowy

     • Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, Absolwenci, Przyjaciele V LO !

      Jubileusz 150-lecia V LO wciąż trwa.  14 stycznia 2023 roku zapraszamy na wydarzenie, które pozwoli wrócić wspomnieniami do ważnych chwil roku jubileuszowego, a także zaprezentować historię jednej z najbardziej znanych osób uczących w V Zakładzie.

      Już 14 stycznia 2023 roku (sobota), w Kinie Kijów w Krakowie, odbędzie się podwójny pokaz filmowy.

      Gościnne wrota Kina Kijów otworzą się o 10:30, aby wszyscy Absolwenci i Przyjaciele V LO zdążyli się ze sobą przywitać i punktualnie zająć miejsca w sali głównej kina.

      O godzinie 11:00 rozpocznie się premierowy pokaz filmu z cyklu Wywiad z Profesorem Zakładu - „Wywiad z Prof. Barbarą Tischner". Dokument przygotowany został tuż przed śmiercią Pani Profesor. Opowiada o jej życiu, pracy i zaangażowaniu w V Zakład. Zwiastun filmu znajduje sie poniżej:

      Około godziny 12:30 rozpocznie się premiera filmu – reportażu, opowiadającego o Jubileuszu 150-lecia V Liceum.  Będzie to relacja z wszystkich wydarzeń, działań i aktywności, które cała społeczność V Zakładu podejmowała w mijającym już, 150. roku działalności. Zwiastun tego filmu jest do podejrzenia poniżej: 

      Reportaż będzie dla nas wszystkich okazją do ponownych jubileuszowych wzruszeń.

      Pomiędzy seansami przewidziana jest przerwa na kuluarowe rozmowy.

      Wydarzenie jest bezpłatne dla wszystkich uczestników.  Prosimy jednak o wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego, który dostępny jest na stronie https://saip.pl/pokaz-filmow-na-zakonczenie-jubileuszu-150-lecia-v-lo-w-krakowie/2066/  Zarejestrowanym uczestnikom zapewni to miejsce podczas seansów.

      Zapraszamy serdecznie!

      Komitet Organizacyjny Jubileuszu V LO

      Zarząd SAIP V LO

     • Kolejny etap Olimpiady Zwolnieni z Teorii

     •  

      Mamy przyjemność poinformować, że uczniowie  tworzący projekty beAware; CAPitalizm; Insomniacy; Life school; MOST - Łączymy Pokolenia; PoruszaMY!; Teatr VLO; Żywa Biblioteka 2 

      przeszli do kolejnego etapu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Przed  uczniami stoją nowe wyzwania i ekscytująca przygoda, którą jest realizacja własnego projektu społecznego. Jeśli ukończą swój projekt w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, otrzymają tytuły finalistów oraz międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez PMI ATP.

      Sedecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Życzenia Bożonarodzeniowe

     • Serdeczne życzenia radosnych Świąt

      w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki,

      zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu

      i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku.

    • Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny
     • Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny

     • Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców, Absolwentów i Przyjaciół V LO
      na Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny

      Szkoła wraca do tradycji sprzed pandemii i organizuje koncert świąteczno noworoczny, który był organizowany jako jedna z uroczystości szkolnych o charakterze charytatywnym.

      Koncert był bardzo dobrze postrzegany nie tylko przez uczniów i nauczycieli ale również przez rodziców, absolwentów i przyjaciół "Piątki", dlatego postanowiliśmy wrócić do tej wieloletniej tradycji.

      Wszystkie pieniądze (również zgodnie z naszą wieloletnią tradycją koncertową)  zebrane na koncertach zostaną przekazane do Hospicjum św. Łazarza.

      Serdecznie Zapraszamy
      Uczniów na Poniedziałek 19 grudnia o godz. 14:00
      Uczniów na Wtorek 20 grudnia o godz. 14:00
      Rodziców, Absolwentów i Przyjaciół V LO na Wtorek o godz. 16:30

      Będzie to wspaniała okazja, żeby wysłuchać utworów w wykonaniu uczniów, absolwentów oraz nauczycieli V Zakładu. Dziękujemy bardzo, że  prof. Anna Pach,  prof. Paweł Koszałka wraz z prof. Moniką Palonek opiekunką SU i Samorząd Uczniowski podjęli się organizacji konceru.
      Rodziców, Absolwentów i Przyjaciół V LO zapraszamy do zapisania się w arkuszu, który znajduje się tutaj: https://forms.gle/ZiMfu115J5unN87E6 (cena biletu na wtorek na godz. 16:30 min 20zł - ważne - obowiązuje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona, ze względu na pojemność Auli szkolnej.
      Bilety sprzedawane bedą w szkole przed wejściem na koncert na zarezerwowane wcześniej w arkuszu nazwisko. 

     • KRAKOWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY Licealiada Pływanie

     • ​​KRAKOWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY  Licealiada Pływanie

      Listopad 2022r.

      Basen KSOS Kurdwanów

      Skład sztafety dziewcząt V LO

      1. Magdalena Stanek kl. 1C    
      2. Aleksandra Celej kl.1G
      3. Hanna Kozak kl.1G     
      4. Malwina Gil kl.1H        
      5. Maja Porębska  kl.3B
      6. Natalia Kurek kl.4F​​​​​​​

      fot. Zofia Skalska

      Sztafeta dziewcząt zajęła 3 miejsce na 11 startujących sztafet

      fot. Monika Kabłak-Ziembicka

      fot. Monika Kabłak-Ziembicka

      Skład sztafety chłopców V LO:

      1. Igor Kuśmierek kl.1B  
      2. Jan Goc kl.1H
      3. Karol Wojtacha kl.3G
      4. Maciej Tetlak kl.3H
      5. Andrzej Radziszewski kl.3H
      6. Bartłomiej Sabat kl.4G

      Sztafeta chłopców zajęła 11 miejsce na 14 startujących sztafet

       

      Starty indywidualne:

      Konkurencja 50m styl dowolny kobiet, 54 startujących:

      19. miejsce zajęła Hanna Kozak kl.1G

      25. miejsce zajęła Natalia Kurek kl.4F

      30. miejsce zajęła Aleksandra Celej kl.1G  

       

      Konkurencja 50m styl klasyczny kobiet, 40 startujących:

      1. miejsce zajęła Maja Porębska kl.3B

      fot. Monika Kabłak-Ziembicka

      Konkurencja 50m styl grzbietowy kobiet, 28 startujących:

      1. miejsce zajęła Magdalena Stanek kl. 1C
       4. miejsce zajęła Malwina Gil kl.1H

      Wszystkie zdjęcia Monika Kabłak-Ziembicka

      Konkurencja 50m styl dowolny mężczyzn, 69 startujących:

      3. miejsce zajął Maciej Tetlak kl.3H

      41. miejsce zajął Bartłomiej Sabat kl.4G

      49. miejsce zajął Jan Goc kl. 1H

      Konkurencja 50m styl grzbietowy mężczyzn, 34 startujących:

      21. miejsce zajął Igor Kuśmierek  kl.1B

      Konkurencja 50m styl motylkowy mężczyzn, 30 startujących:

      4. miejsce zajął Karol Wojtacha kl.3F

      5. miejsce zajął Andrzej Radziszewski kl.3H

      fot. Monika Kabłak-Ziembicka